פרויקט ג'ומלה שמח לבשר על זמינותה של ג'ומלה 3.3 בטא 1 להורדה. חברי הקהילה מתבקשים להוריד ולהתקין  את החבילה במטרה לספק בדיקת איכות עבור ג'ומלה 3.3 שצפוייה להשתחרר באופן רשמי ב-22 באפריל 2014.

תודה גדולה מגיעה לכל אלה שתרמו לגירסה 3.3 שתהיה הגירסה היציבה מתמיד. 290 עדכוני קוד מגירסה 3.2.3 עם 39 תורמים שונים מסביב לעולם, והחשוב מכל פיצ'רים ותכונות מגניבות חדשות!

ג'ומלה 3 תהיה הגירסה המרכזית האחרונה של מערכת ניהול התוכן ג'ומלה, כאשר ג'ומלה 3.3 הינה הגירסה הרביעית בעלת תמיכה קצרת טווח במחזור החיים. אנא שימו לב כי מעבר מג'ומלה 3.2 לג'ומלה 3.3 הינו עדכון בלחיצת כפתור ולא נדרשת המרה (מיגרציה). גירסת בטא זו הינה לבדיקות בלבד. אין להתקינה על אתרים בייצור (פרודקשיין).

מה מטרת גירסה זו?

זוהי גירסת בטא ואיננה מיועדת לאתרים בייצור (פרודקשיין).

מומלץ שמפתחי הרחבות יכינו ויתאימו את הרחבותיהם לגירסה זו עד שגירסה 3.3 זו תשתחרר באופן רשמי (General Availability). מומלץ למשתמשים לבדוק את החבילה עבוד נושאים ובעיות ולדווח עליהם בבאג טראקר או בפורום ג'ומלה העברי.

לחצו כאן להורדה

מה הלו"ז לגירסה סופי

הגירסה הרשמית של ג'ומלה 3.3  צפוייה להשתחרר בסביבות 22 באפריל. אבני הדרך הינם:

  • 8 באפריל - בטא 2
  • 15 באפריל - RC - מועמדת לשחרור
  • 22 באפריל - גירסה יציבה ורשמית

מהם הפיצ'רים החדשים בגירסה 3.3

החזון עבור גירסה 3.3 והסטטוס שלה הוצגו באמצע מרץ ע"י מיכאל בבקר מצוות PLT בכנס ג'ומלה (Joomla!Day) בוסטון להלן השקופיות מהרצאות.

הפיצ'רים והתכונות מפורטים בפוסט זה (אנגלית).

מה קורה עם ג'ומלה 2.5?

גירסה 2.5 הינה גירסה עם תמיכה ארוכת טווח (LTS) ותיתמך לפחות עד דצמבר 2014. משתמשים אינם נדרשים לשדרג לג'ומלה 3 כרגע.

אבטחה בגירסה 3.2

צוות הפרודקשיין (PLT) מתכנן להוציא  גירסה 3.2.4 ב-22 לאפריל 2014, באותו יום שיוצאת גירסה 3.3.0. התכנון הינו להכליל את כל תיקוני הבאגים שיצאו וכך לאפשר למשתמשי 3.2 להנות מגירסה יציבה במשך תקופת התמיכה.

כפי שהוכרז בעבר, התמיכה עבור גירסה 3.2 תוארך לאוקטובר 2014 עבור משתמשים עם אירוח (hosting) שלא תואם לדרישות המינימליות של PHP גירסה 5.3.10. במהלך התמיכה המורחבת משתמשים צפויים לקבל

  • גירסאות אבטחה עבור גירסה 3.2
  • המשך תמיכה בגירסה 2.5
  • המשך תמיכה בגירסה 3.3

משתמשים שאינם יכולים לעדכן לגירסה 3.3, יוכלו לעשות זאת כאשר הסביבת hosting שלהם תעבור לגירסה PHP 5.3.10.

כיצד תוכל לעזור בפיתוח ג'ומלה?

החדשות הטובות שאינך צריך להיות מפתח לעזור בבניית ג'ומלה. צוות הבדיקות של ג'ומלה (Joomla Bug Squad או בקיצור JBS) הינו אחד מהצוותים הכי פעילים בתהליך הפיתוח של ג'ומלה והוא תמיד מחפש אנשים (לא רק מפתחים) שיכולים לעזור בדיווח על באגים, טלאי תיקון ובדיקות תיקונים. זוהי דרך נהדרת כדי להרחיב את הידע שלך בג'ומלה, וגם בנוסף להכיר אנשים חדשים מסביב לעולם.

אם אתה מעוניין, אנא קרא  בויקי הרשמי של ג'ומלה. אם אתה מעוניין להצטרף צור קשר עם This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it..

ראו גם

אם אתם מפתחי רכיבי ג'ומלה אנא וודאו שאתם רשומים לרשימת התפוצה פיתוח כללי (general developer mailing list), מכיוון שזה מקום שבו תוכלו לדבר עם מפתחי הרחבות מסביב לעולם ולקבל ידיעות וחדשות חמות שישפיעו על תהליך הפיתוח של רכיבי ג'ומלה.

להלן רשימה של חדשות קודמות, מידע אודות ג'ומלה ואתרים מעניינים:

תודה ענקית למתנדבים שלנו

גירסת בטא זו היא תוצאה של אלפי שעות עבודה של אלפי מתנדבים. רב תודות עבור הפיכת ג'ומלה למערכת ניהול התוכן הטובה בעולם. 

ראו גם

הידיעה מתוך אתר ג'ומלה העולמי

עליך להירשם כדי להוסיף תגובות

עופר כהן

חובב ג'ומלה
אתר המחבר/ת: http://embad.com