ג'ומלה 3.2פרויקט ג'ומלה גאה להכריז על זמינותה המיידי של ג'ומלה 3.2.1. גרסה זו מכילה תיקונים רבים עבור מספר בעיות ובאגים.

אם הנכם מריצים ג'ומלה 3.2, אנו ממליצים לעדכן באופן מיידי ע"י עדכון בלחיצת-כפתור, או ע"י הורדה

מה יש ב-3.2.1?

תודות לעבודה קשה של 62 מתנדבים ותורמים שונים, יותר מ-125 באגים תוקנו בגירסת ג'ומלה 3.2.1. ממאמץ זה הגיע מאירוע מחיצת הבאגים (bug squash event) שהתקיים בכנס ג'ומלה העולמי בתחילת נובמבר.  האירוע נתן תשומת לב מיוחדת לתיקון בעיות לוגין וסיסמא בניהול ופיצ'ר זכור אותי (Remember me). ראו פרטים נוספים כאן ואת הערות גירסה (Release notes).

מטרת צוות גרעין הפיתוח הוא להמשיך ולספק עדכונים תקופתיים עבור קהילת ג'ומלה. למדו עוד על פיתוח ג'ומלה באתר המפתחים.

הורדה

הוראות

אנא שימו לב כי עליכם לגבות תמיד לפני תחילת שדרוג אתרכם.

כיצד אוכל לעדכן מג'ומלה 3.0 לג'ומלה 3.1?

השדרוג מתבצע בלחיצת כפתור מהניהול של ג'ומלה עם תאימות לאחור מלאה.

מה קורה עם ג'ומלה 2.5?

גירסה 2.5 הינה גירסה עם תמיכה ארוכת טווח (LTS) ותיתמך לפחות עד לאחר שחרור גירסה 3.5 שתצא באביב 2014. משתמשים אינם נדרשים לשדרג לג'ומלה 3.0, 3.1 או 3.2.

האם אפשרי לעדכן ישירות לג'ומלה 3?

מעבר לג'ומלה 3 מג'ומלה 2.5 תהיה מיגרציה ולא שדרוג, למרות שעבור הליבה של ג'ומלה המיגרציה עשוייה להיות פשוטה. אף-על-פי-כן, קרוב לוודאי שתבניות עבור ג'ומלה 2.5 יצטרכו להתעדכן כדי שהן יעבדו עם ג'ומלה 3 וקרוב לוודאי שגם הרבה הרחבות. כמו תמיד, בדיקות לפני מיגרציה והתייעצו עם מפתחי הרחבות ותבניות שהנכם משתמשים.

מה קורה עם ג'ומלה 1.5?

התמיכה בג'ומלה 1.5 הסתיימה באופן רשמי באפריל 2012 ואנו המשכנו את התמיכה לא בצורה רשמית עד סוף 2012.

האם המשמעות של זה שאתרי ג'ומלה 1.5 הפסיקו או יפסיקו לפעול? לא (!), אתריכם ימשיכו לעבוד כמו תמיד. אף-על-פי-כן, מפתחי ג'ומלה לא ישחררו גירסאות נוספות בסדרה זו (1.5), ועקב זאת לא ישוחררו תיקוני אבטחה. בגלל סיבה זו מומלץ להמיר את אתריכם לגירסה 2.5.

מעבר מג'ומלה 2.5 ל-3 הינו יחסי קל, מכיוון שג'ומלה הפכה את התהליך לפשוט החל מהגירסאות החדשות. לצערינו, מעבר מג'ומלה 1.5 אינו צעד פשוט. לשמחתנו ישנן שתי הרחבות טובות שעושות את התהליך פשוט: jUpgrade או SPUpgrade.

יש לכם אפשרות לעבור ישירות לג'ומלה 3 או לעבור קודם לגירסה 2.5. שני הרכיבים מסוגלים להמיר לשני הגירסאות. אנא בדקו את התיעוד שלהם לשדרוג ל2.5/3.0.

ראו גם

עליך להירשם כדי להוסיף תגובות

עופר כהן

חובב ג'ומלה
אתר המחבר/ת: http://embad.com