פרויקט ג'ומלה שמח לבשר על זמינותה של ג'ומלה 3.0 אלפא 2 להורדה. 

מה מטרת גירסה זו?

ישנה מטרה אחת עבור גירסה זו: לאפשר בדיקות מתקדמות לרכיבים כדי שמפתחי הרכיבים יוכלו לדווח על בעיות לפני הגרסה הסופית. גירסה זו כוללת את רוב השינויים שבוצעו על הפלטפורמה, שיכללו בגירסה 3.0.0. חלק מהשינויים הללו ידרשו שינויים שינויים קלים של רכיבים. לרשימה מלאה של בעיות תאימות לאחור עבור גירסה 3.0 ראו כאן (מאמר באנגלית).

עבור נושאים ידועים של גירסה 3.0-אלפא-2, ראו כאן.

לחץ כאן להורדה

למה לא מיועדת גירסה זו?

גירסת אלפא של ג'ומלה 3.0 אינה מתאימה עבור אתרים בייצור (בעגה המקצועית פרודקשיין). השימוש בה לבדיקות בלבד.

מתי תשוחרר הגירסה הסופית?

ג'ומלה 3.0.0 GA (ר"ת של General Availability) עתידה להשתחרר בתאריך או בסביבות 24 בספטמבר 2012. אבני הדרך (Milestones) הן כדלקמן:

  • סוף אוגוסט - עצירת כל הפיתוחים (מכונה בעגה המקצועית Feature Freeze) כדי להכין את גירסת בטא.
  • סוף אוגוסט - ג'ומלה 3.0 בטא-1 תשוחרר לבדיקות.
  • בתאריך (או בסביבות) 24 בספטמבר - שחרור ג'ומלה 3.0.0.
אנא שימו לב שתאריכים אלו עלולים להשתנות מפני התלות במתנדבי הקהילה ומכורח הנסיבות שמעבר לשליטתנו.

האם עלי לשדרג לג'ומלה 3.0?

גירסה 3.0 תהיה גירסה בעלת תמיכה סטנדרטית (STS). אם הנכם מריצים אתר בגירסה 2.5, קרוב לוודאי שלא תרצו לעדכן לגירסה 3.0. במקום זאת, קרוב לוודאי שתרצו לחכות לעדכון לגירסה 3.5, הגירסה הבאה בעלת תמיכה ארוכת טווח (LTS). שימו לב, כי העדכון ל-3.0 לא יוצג כברירת מחדל ברכיב העדכון האוטומטי של ג'ומלה. כברירת מחדל יוצגו עדכונים אך ורק של סדרת 2.5 (במידה ויהיו כאלה).
משתמשים אשר יבחרו להשתמש בגירסה 3.0 יצטרכו לעדכן לגירסה 3.1 ו-3.5 כאשר גירסאות אלו יהיו זמינות. תמיכה בגירסה 3.0 תסתיים 30 ימים לאחר שחרור גירסה 3.1.

איך משדרגים לג'ומלה 3.0?

בהתאם להרחבות שהתקנתם, יכול להיות כי לא יהיה אפשרי לעדכן מגירסה 2.5 לגירסה 3.0 עד שהרכיבים יהיו מותאמים לגירסה 3.0. מידע נוסף יפורסם לפני שחרור גירסה 3.0.

אם הנכם משתמשים בג'ומלה 1.5, תצטרכו להמיר את אתרכם לגירסה 2.5 לפני עדכון ל-3.0.

מה חדש בגירסה זו?

עד עתה, הפיצ'רים המרכזיים שנכנסו לגירסה 3.0 קשורה לממשק משתמש חדש שמבוסס על פריימוורק Bootstrap וגירסה 12 של הפלטפורמה. פיצ'רים נוספים צפויים להיכנס לפני גירסת בטא.

מה קורה עם ג'ומלה 2.5?

גירסה 2.5 הינה גירסה עם תמיכה ארוכת טווח (LTS) ותיתמך לפחות עד ספטמבר 2013. התאריך האחרון לתמיכה של גירסה 2.5 תוכרז בהמשך.

כיצד תוכל לעזור בפיתוח ג'ומלה?

החדשות הטובות שאינך צריך להיות מפתח לעזור בבניית ג'ומלה. צוות הבדיקות של ג'ומלה (Joomla Bug Squad או בקיצור JBS) הינו אחד מהצוותים הכי פעילים בתהליך הפיתוח של ג'ומלה והוא תמיד מחפש אנשים (לא רק מפתחים) שיכולים לעזור בדיווח על באגים, טלאי תיקון ובדיקות תיקונים. זוהי דרך נהדרת כדי להרחיב את הידע שלך בג'ומלה, וגם בנוסף להכיר אנשים חדשים מסביב לעולם.

אם אתה מעוניין, אנא קרא  בויקי הרשמי של ג'ומלה. אם אתה מעוניין להצטרף צור קשר עם This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it..

ראו גם

אם אתם מפתחי רכיבי ג'ומלה אנא וודאו שאתם רשומים לרשימת התפוצה פיתוח כללי (general developer mailing list), מכיוון שזה מקום שבו תוכלו לדבר עם מפתחי הרחבות מסביב לעולם ולקבל ידיעות וחדשות חמות שישפיעו על תהליך הפיתוח של רכיבי ג'ומלה.

להלן רשימה של חדשות קודמות, מידע אודות ג'ומלה ואתרים מעניינים:

תודה ענקית למתנדבים שלנו

גירסת בטא זו היא תוצאה של אלפי שעות עבודה של אלפי מתנדבים. רב תודות עבור עשיית ג'ומלה מערכת ניהול התוכן הטובה בעולם. 

ראו גם

עליך להירשם כדי להוסיף תגובות

עופר כהן

חובב ג'ומלה
אתר המחבר/ת: http://embad.com