ג'ומלה! 1.6 לוקחת את מערכת ניהול התוכן לרמה חדשה, לא רק כדי להקל את השימוש בפונקציות ואינטואיטיבי הניתנים למנהלי אתרים ומשתמשים, אלא גם באינטגרציה והרחבות שניתן להוסיף  ע"י רכיבי מפתחים. קיבצנו רשימה מהירה של 10 סיבות מדוע ג'ומלה! 1.6 מספק יותר כוח למפתחים. אז הנה, ג'ומלה! 1.6 עושה את החיים קלים יותר למפתחים ע"י...

...פונקציות חדשות ומשופרות.

פונקציות ליבה חדשות עבור עדכוני הרחבות אוטומטיים: ליבה חדשה מאפשרת עדכונים אוטומטיים של הרחבות: אחת המשימות הקשות ביותר עבור מפתחים ומשתמשים כאחד הינה  לעדכן הרחבות. תהליך העדכון, במקרה הטוב, מגושם, ופעמים רבות גם כמעט בלתי אפשרי למשתמש הממוצע. מנהל העדכונים החדש של ג'ומלה! 1.6 מאפשר למפתחים לבנות פונקציות עדכון אוטומטיות שמאפשרות למשתמשים שלהם לעדכן לגרסאות החדשות עם כמה קליקים בודדים!

יכולת התקנה חבילה חדשה: עבור מפתחים המציעים חבילה של רכיבים או הרחבות המסתמכים על הרחבות תואמות, תכונה זו בשבילכם. מפתחים יכולים כעת ליצור חבילת רכיבים משלהם המאפשרת למשתמשים להתקין את אחד הרכיבים  מתוך החבילה באותו זמן!

בקלות כללו יכולות שפה: בג'ומלה! 1.6 ישנו מבנה שפה חדש, מפתחים יכולים לכלול חבילות שפה נוספות יחד עם ההרחבות שלהם. זה מאפשר להרחיב את אתר האינטרנט שלך על ידי הוספת שפות, וגם עושה את עדכון הרכיבים לפשוט.

...קלות אינטרגרציה.

יכולת שילוב ACL: ג 'ומלה! 1.6 החדשה מציגה מבנה ACL וכבר מדברים על "מעגל! ג 'ומלה" עבור משתמשי הקצה. אבל תכונה זו גם כוללת תועלת למפתחים! צוות הפיתוח עשה את זה קל מאוד לכלול ACL  מתקדמים בתוך כל רכיב חיצוני. עם רק כמה שינויים בקוד הרכיב שלך, תוכל לאפשר למשתמשים לנצל את מבנה ה-ACL המהפכני עבור המשתמשים שלהם!

שדרוג דרישות מערכת: דרישות ההפעלה החדשות של ג'ומלה! 1.6 (במיוחד PHP 5.2) מציעה למפתחים יתרון גדול בכך שהוא מאפשר להם לנצל את היתרונות של תכנות מונחה עצמים ופונקציונליות. זו מאפשרת למפתחים לשמור על פיתוח בחוד החנית ואספקת פונקציונליות משודרגת!

...מתן מבנה רכיב אחיד.

עיצוב התקן מחדש: עם שחרורה של ג 'ומלה! 1.6, להתקנים עכשיו יש מבנה משותף זהה לרכיבים ולמודולים. מתן לכל אחד מהם ספריות משלו מאפשר למפתחים להשתמש בתבנית אוניברסאלית לפיתוח עבור כל תוספות ג'ומלה!.

תכנות רכיב עקבי: ג'ומלה! 1.6 מספק שיטה חדשה ומלוכדת עבור בניית רכיבים. היכולת למפתחים "ללמוד על ידי דוגמה" ולהביט במרכיבי הליבה מאפשר למפתחים לשלב בקלות את רעיונותיהם אל ג'ומלה!. למעשה, צוות הפיתוח של ג'ומלה!  כלל גם דוגמאות קוד למפתחים כדי להשתמש בהם כפי שהם בונים רכיבים עבור ג'ומלה! 1.6!

העברה נוחה ל-1.6: מצב תאימות לאחור - Legacy Mode (היכולת של רכיבים שנבנו עבור גירסאות ישנות של ג'ומלה לעבוד על הגירסה הנוכחית) - בוטל בג'ומלה! 1.6, כל המפתחים יצטרכו לשדרג את הרכיבים שלהם כדי להיות תואמים לגירסה החדשה. למרבה המזל, המפתחים של ג'ומלה! עשו את זה מאוד קל לך לשדרג רכיבים. מפתחים שמכירים את ה-API של גירסה 1.5 ומבנה MVC יוכלו לשדרג רכיבים הקיימים שלהם בקלות!

...מתן יכולות API משופר.

מחלקה חדשה ליצירת שאילתה: ה-API החדש של ג'ומלה! 1.6 מספק מחלקה אינטואיטיבית לבניית שאילתא. המאפשרת למפתחים לבנות שאילתות בצורה תכנותית. מלבד הקלת כמה כאבי ראש של פיתוח עבור ג'ומלה! זה עוזר מביא את ג'ומלה לשלב שהיא תותאם עם מסדי נתונים אחרים.

API עבור טפסים: המעבר ממחלקת JForm למחלקת JParameter מביא התייעלות בפיתוח של ג'ומלה. מלבד היכולת  לסנן קלט אוטומטית, המחלקה JParameter פוטר את הממפתחים מהצורך לשכפל קוד מיותר עבור טפסים שונים. המחלקה החדשה מציעה למפתחים להרחיב וליצור בקלות טפסים משלהם.

עליך להירשם כדי להוסיף תגובות

עופר כהן

חובב ג'ומלה
אתר המחבר/ת: http://embad.com