הסיפור המלא על בחירת טכנולוגיית ניהול תוכן מבוססת ג'ומלה, להקמת האתר הראשי ומאות אתרי משנה במוסד אקדמי גדול. אוניביסטת חיפה משתמשת בג'ומלה כסטנדרט בהקמת אתרי אינטרנט בתחומה.

 

מאחר שכמעט סיימתי את האתר הראשון שלי (למעשה, סיימתי) החלטתי להכין מדריכים פשוטים של: "סיימתי ללמוד את הבסיס מה עכשיו?" כי זה מה שאני הרגשתי אחרי שלמדתי מהמדריכים של עדן...

אז עכשיו אני כותב על מודולים, רכיבים ופלאגינים שכדאי להכיר!

דרך אגב: כולם תומכים בג'ומלה 1.6 אלא אם נכתב אחרת... וכולם בחינם!

בתור אחד שלא השתמש בג'ומלה בעבר, אתה צריך לדעת איך להתחיל. אולי יש לך חבר או שכן שמשתמש בג'ומלה ואתר רוצה אתר ג'ומלה משל עצמך. אולי יש לך עסק קטן, מועדון או קהילה שזקוקה לאתר אינטרנט ואתה רוצה להשתמש בג'ומלה למטרה זו. אולי אתה איש IT מקצועי, אבל מעולם לא השתמשת בג'ומלה בעבר. אם כך, אתה מתחיל במסע מהנה ואנחנו מקבלים אותך בחום אל ג'ומלה וממליצים לך לקרוא את המדריך השלם למתחיל בג'ומלה.

בג'ומלה! כל האתרים נראים אותו הדבר! אתה לא יכול לעשות עיצובים ייחודיים עם CMS! אלה הם שני המיתוסים הגדולים שקיימים לגבי ג'ומלה! היום. ג 'ומלה! קלה עבור מעצבים. פשוט ללמוד לאהוב, ויש לנו את התכונות הפונקציונליות כדי להוכיח את זה!

ג'ומלה מכילה הרבה מושגים שמתחילים חייבים להכיר בתחילת דרכם ואפילו ישנם משתמשים מתקדמים שמתבלבלים בהגדרה של כמה. להלן מספר מושגים שתהיו חייבים להכיר כדי להיכנס לעולם הג'ומלה.

ג'ומלה הינה מערכת ניהול תוכן (CMS) עטורת פרסים אשר מאפשרת לבנות אתרי אינטרנט ואפליקציות מקוונות רבות עוצמה. הרבה מאפיינים, כולל קלות-שימוש ויכולת ההרחבה, הפכו את ג'ומלה למערכת אתר אינטרנט הפופולרי ביותר. החשוב ביותר שג'ומלה הינה פתרון קוד פתוח והיא זמינה באופן חופשי לכולם.

ג'ומלה! 1.6 לוקחת את מערכת ניהול התוכן לרמה חדשה, לא רק כדי להקל את השימוש בפונקציות ואינטואיטיבי הניתנים למנהלי אתרים ומשתמשים, אלא גם באינטגרציה והרחבות שניתן להוסיף  ע"י רכיבי מפתחים. קיבצנו רשימה מהירה של 10 סיבות מדוע ג'ומלה! 1.6 מספק יותר כוח למפתחים. אז הנה, ג'ומלה! 1.6 עושה את החיים קלים יותר למפתחים ע"י...