יעוץ לעסקים קטנים

בניגוד לרוב החברים בקהילת ג'ומלה, עיקר הפעילות שלי היא ייעוץ עסקי לעסקים קטנים ובינוניים.  במסגרת הזו נחשפתי לעסקים רבים שבנו אתרים מבלי ידע או הבנה מספיקים בנושא . אחת הבעיות הנפוצות בהם נתקלתי היא בבעלי עסקים שהקימו אתר ולאחר שנה שנתיים איבדו את השקעתם באתר או נתקעו עם ספק גרוע לבניית אתרים. בשני מקרים האתר שאמור לשרת אותם מבחינה שיווקית או תפעולית נפגע והנזק בפועל הוא הרבה מעל לעלות האתר עצמו.

לפני עידן הקוד הפתוח כל חברת בניית אתרים פיתחה מערכת בניית אתרים ששימשה כבסיס לכל האתרים של לקוחותיה.  החסרון של שיטה זו היה שהלקוחות הפכו ללקוחות שבויים. אף בונה אתרים אחר מלבד החברה המקורית לא ישדרג אתר שכזה כי העלות של למידת הקוד היא גדולה מבניית אתר חדש לחלוטין. 

בשורה התחתונה בניית אתר עם חברה שיש לה מערכת משלה לבניית אתרים היתה חתונה קתולית ולצערי נתקלתי לא אחת בעסקים שגילו זאת רק לאחר שרצו לעזוב את חברת בניית האתרים. גם עסקיים שדאגו בחוזה שהם זכאים לקבל את קוד האתר לרוב לא ניצלו מהפגיעה - אף בונה אתרים לא היה מוכן לקחת קוד של מישהו אחר ולהסתכן בבגים שהלימוד שלהם לא כלכלי עבורו. 

גם כאשר חברת בניית האתרים סיפקה שרות מצווין עלות שידרוגים - כלומר הוספה של פורום , חנות , מערכת דיוור , תמיכה בדפדפן חדש וכדומה היתה לרוב יקרה מאד . מצד אחד אם הלקוח יסרב למחיר המופקע יצטרך לבנות את האתר שלו מחדש ומחיר זה גבוה מהמחיר המופקע....  מצד שני חברת בניית האתרים נאלצה לעיתים לפתח קוד ייחודי עבור לקוח ספציפי ולכן עלות התוספת היתה יקרה באמת.

לסיכום הבעיות למי שלא משתמש בג'ומלה (קוד פתוח למען הדיוק) הן:

  1. ספק שסוגר את העסק ומפסיק לתת שרות - האתר יתיישן ויהפוך ללא רלוונטי. 
  2. ספק שנותן שרות גרוע - עלות עזיבותו היא בניית אתר חדש. 
  3. עלות יקרה של תוספות - במיוחד לא סטנדרטיות.

לפני היותי יועץ לעסקים קטנים ובינוניים היתה לי חברה לבניית אתרים ( בשנות ה- 2000 העליזות ) 
אז לא היה קוד פתוח . רק לפני כשנתיים נחשפתי לקוד הפתוח ולאחר מחקר ובדיקה של וורדפרס, ג'ומלה, דרופל ו-oscommerce במטרה לבדוק מי המתאים ביותר לעסקים בישראל בחרתי בג'ומלה שהיא המובילה מבחינת הידע העצום שיש באינטרנט , היקף הפעילות בישראל והיכולת בכיילים חופשיים לבנות לא רק אתר תדמיתי אלא גם חנות, מערכת דיוור ועוד אין סוף דברים. 
ייתרון נוסף לעסקים קטנים הוא היכולת לרכוש תבנית גרפית איכותית בעשרות דולרים ולחסוך עיצוב מקצועי בעלות של אלפי ש"ח.  

הניסיון שלי בישראל עם עסקים שבחרו להשתמש בג'ומלה הוא מצויין ואני בהחלט ממליץ במיוחד לעסקים קטנים ובינוניים להשתמש בג'ומלה

עליך להירשם כדי להוסיף תגובות

יואב קררי

יועץ עסקי לעסקים קטנים חבר בלישכת היועצים העסקיים בישראל חובב ג'ומלה ובונה אתרי ג'ומלה בשביל הכייף http://www.pitron10.com
אתר המחבר/ת: http://www.pitron10.com