קידום אתר חנות וירטואליתלפני כמה חודשים לאחר הרצאה בקופנהגן בה הסברתי על קידום אתרים בג'ומלה ביחד עם VIRTUEMART, ניגש עלי אדם שהציע לרכוש את שירותי. כמובן שזה מאוד החמיא לי ושאלתי מה תמכור החנות. הוא ענה: "אבזרים איכותיים ל- IPHONE  ו-IPAD."

לרגע קפאתי על מקומי! המוח שלי התחיל לחשוב כמה תוצאות חיפוש סביר להניח שיש, מהם המתחרים, האם השוק לא רווי מדי אונליין בשביל להידחף פתאום עם חנות חדשה לגמרי?

"מה קרה?" הוא שאל..."אתה לא יכול?"
"יהיה כמעט בלתי אפשרי" עניתי אבל לא יכולתי שלא לחשוב על האתגר ועל ההזדמנות לנסות הכול במכה אחת ולראות פעם אחת לתמיד....זה עובד או לא?
כמובן שלקחתי את האתגר ומה שאני מנסה לתת לכם פה זה תוכנית כללית לחנות וירטואלית ו-SEO אבל בכסח!!! בלי לרחם,בלי לחתוך בסיבובים...הרבה עבודת הכנה על מנת לשבור רגלים ולהגיע לטופ. (אני מקווה שאני לא נשמע ברוטאלי, רק מנסה להגיד שמצב כזה זה הכול או כלום)

מה עושים?

 1. חקר שווקים. על איזה מילות חיפוש הולכים. זיכרו זאת חנות עם הרבה מוצרים והרבה קטגוריות. אנחנו רוצים להגיע לטופ של כולם. במקרה שלי זה היה דברים כמו: IPHONE 4 COVERS, IPAD 2 COVERS. תעשו חיפוש מהיר בגוגל ותראו כמה מיליונים של תוצאות תקבלו....קשה אבל יהיה בסדר.
 2. בנו את החנות לאנשים אבל לחשוב כול הזמן על גוגל: H1,H2 ,META TAGS,CATEGORIES... הכול! כול עמוד מדבר על מילת/ות חיפוש ספציפיות לעמוד זה. אצלי זה היה IPHONE 4 COVERS לדוגמא. הסתכלו טוב טוב על העמוד...הכול כולל ה-URL...ראיתם?
 3. זהירות עם כפילות תוכן.
 4. זהירות עם לינקים מתים.
 5. הגיון באתר ולינקים מובילים פנימיים.
 6. תוכן מקורי וחס וחלילה לא מועתק מהאתר הבית של המוצרים.
 7. לעבוד טוב טוב על TITLE  ועל ה- DESCRIPTION

יופי. סיימנו. עכשיו האתר חי...נו ו...? מתי יבוא גוגל על מנת שנהיה זמינים בגוגל? אתם יכולים לחכות,זה יקח הרבה זמן...או שתפתחו חשבון אצל גוגל וובמסטר, תודיעו לו על האתר שבניתם, תוסיפו לאתר שלכם מפת אתר ב-XML (למי שלא מבין, צר לי...בהזדמנות אחרת או חפשו בגוגל..יש המון על זה), תודיעו לגוגל איפה המפה, ולכו לישון.
קומו בבוקר,סביר מאוד להניח שהאתר שלכם כבר נמצא בגוגל אחרי 12 שעות בלבד!!! תנו לו 48-72 וכול האתר שלכם כבר שם.
שיגעון,איזה יופי...אבל אני בכלל לא נמצא בין המאה הראשונים אפילו. נכון, וסביר להניח שגם לא תהיו בזמן הקרוב...זה הזמן להביא קדימה את התותחים.

פול גז

 1. גיליתי שאם האתר שלכם בנוי לא טוב מבחינת PHP,CSS,JAVASCRIPTS ועוד, גוגל לוקח אצ זה באופן דיי אישי במיוחד אם זמן טעינת האתר הוא איטי. כמה איטי? מעל 6 שניות. עבדתי על הכול בתוך תוכי האתר עד שהגעתי ל-3 שניות. רוצים לבדוק את זמן העלאת האתר שלכם? הנה פה
 2. אם אין לכם ליקים חיצוניים, חבל לכם על המאמץ. בלי לינקים ישירות אליכם בלי טריקים (קיראו פה על זה) שום דבר לא יזוז.

תוצאות

מאז תחילת הפרוייקט עברו חודשיים. האתר אונליין קצת יותר מחודש.האתר בדף הראשון של גוגל בכמעט כול המוצרים, כול הקטגוריות עם LONGTAIL ו בעמודים 3-5 בקטגוריות הקשות....חודש!

מה אני רוצה להגיד?

 1. זה עובד.
 2. סבלנות.הרבה עבודה מקדימה תעשה את זה.
 3. רוצים את זה? תנו כול מה שיש.
 4. במקרים קשים כמו שלי, הכול חשוב כולל מבנה האתר מבחינת שפה ותכנות.

זהו...שאלות? אני פה ומקווה לראות אתכם בכנס הקרוב.

ד"ש חם מדנמרק החמימה.

עליך להירשם כדי להוסיף תגובות

Yair Czitrom

יועץ בינלאומי לקידום אתרים באינטרנט ושותף בחברה הדנית 1-SEO.מפתח בגומלה בתחום ה-SEO
אתר המחבר/ת: http://www.seo-1.dk