יש לכם רכיב ג'ומלה תוצרת עצמית, או רכיב שהורדתם מזמן, ואיש לא מתחזק יותר? להלן מדריך קצר שיסביר לכם כיצד ניתן לעשות זאת בקלות. אם נתקלתם בעוד קשיים או פתרונות, אנא כתבו באשכול פיתוח בפורום.
הסבה ידנית פשוטה יחסית: (נאמר שלרכיב קוראים yourcomponent)
  1.  העתק (באמצעות ftp או ssh) את כל קבצי התכנית שיושבים מתחת לאדמיניסטרטור: ../aministrator/components/com_yourcomponent -מהתיקיה הזו ומטה, למקום המקביל בהתקנת 2.5 שלך.  
    כנ"ל גם לכל הקבצים שמתחת ל- ../components. יש להעתיק את כל התיקיה com_yourcomponent כולל כל מה שמתחתיה. 
  2. יצא את הטבלאות של הרכיב מבסיס הנתונים (למשל באמצעות phpmyadmin). כל הטבלאות אמורות להתחיל ב- jos_yourcomponent (או קידומת אחרת במקום ה- jos, בהתאם להתקנה שלך).
  3. את הטבלאות שיצאת יש לייבא ל- DB של התקנת ה- 2.5 (לא לשכוח לשנות את קידומת שמות הטבלאות בהתאמה לקידומת של ההתקנה החדשה).
  4. יש לרשום את הרכיב ב-2 טבלאות: jos_extantions ו- jos_menu. פשוט צריך להעתיק את הרישום של אחד הרכיבים האחרים שכבר רשומים (עם שינוי השמות בהתאמה כמובן).
  5. זה עדיין לא עובד. מסתבר שבגרסת 2.5 האובייקט $mainframe לא מוגדר (לא בשם זה לפחות). דרך עקיפה מהירה היא לרשום בקובץ ../administrator/index.php מתחת ל:

$app = JFactory::getApplication('administrator');

את השורות הבאות:
global $mainframe;
$mainframe = JFactory::getApplication();
את אותן שורות צריך לרשום באופן דומה גם בקובץ index.php שנמצא בתיקיה הכללית של האתר (לא תחת אדמיניסטרטור).
 
עדיין סביר שחלק מהרכיב לא יעבוד טוב (כמו מיון טבלאות למשל) אבל בעיקרון זה עובד.
 
6. הצגת נתונים באתר (frontend): 
כדי שמבטים (views) יופיעו ברשימת אפשרויות הבחירה כאשר יוצרים פריט תפריט כדי להציג מבט כלשהו באתר (הקדמי, לא אדמיניסטרטור), צריך להוסיף קובץ XML בכל תיקיה עם השם tmpl (שבה יושב קובץ המבט שאתם רוצים להציג). קובץ ה- XML יכול להיות פשוט לגמרי, משהו כמו: 
 

<?xml version="1.0" encoding="utf-8"?>

<metadata>

      <layout title="COM_YOURCOMPONENT View">

            <message>COM_ YOURCOMPONENT _ YOURCOMPONENT _VIEW_DEFAULT_DESC</message>

      </layout>

</metadata>

 
 
האותיות הגדולות אמורות להיות מתורגמות במערכת ריבוי שפות. אבל אפשר במקום לכתוב ישירות לתוך הקובץ הזה, שלא יעבור תרגום, ויהיה מובן לכם.

עליך להירשם כדי להוסיף תגובות