למרות שחנות Virtuemart נחשבת לאחד התוספים היותר חזקים בתחום החנויות הוירטואליות, הממשק שלה רחוק מלהיות ידידותי עבור משתמשים חדשים שרק מתחילים להשתמש בג'ומלה בתור מנהלי אתרים ולא בהכרח בתור מקימי המערכת. 

תפריט ניווט מעוצב ומותאם ללקוח

במצב הרגיל, על מנת למצוא את הרכיבים של החנות, יש צורך לחפור בתוך תפריט הרכיבים, ורק אז מתקבל תפריט הניווט של החנות.

המצב הרצוי הוא כזה שבו הפונקציות השונות של החנות יופיעו כבר בתוך מסך הבית של הניהול. כיצד עושים זאת?

 

התוסף Asikart QuickIcons מאפשר לקחת כל כתובת URL של ג'ומלה (כולל כתובות של הניהול) וליצור בעבורה קיצור דרך שיופיע בתפריט הראשי של ג'ומלה. כך אנחנו למעשה לא מוגבלים במגוון או במבחר של הפונקציות שניתן לגשת אליהן ממסך הבית של הניהול.

 

הוספה של כפתור חדש היא מאוד פשוטה, וכל מה שיש לקבוע הם כותרת, תג זיהוי (שם תחליפי), כתובת מלאה אליו יפנה הקיצור ותמונה מתוך מבחר התמונות שמגיעות עם התוסף או כל תמונה אחרת שנרצה ונמצאת על השרת. על מנת לא ליצור כפילות עם התוסף הפנימי של ג'ומלה , Quick Icons, מומלץ לכבות אותו (הרחבות -> ניהול מודולים ->  QUICK ICON ) .

דוגמה לתפריט יפה ואסתטי כפי שמתקבל בסופו של דבר : 

 
שליטה גמישה בסדר המוצרים בחנות 

סידור ברירת המחדל של Virtualmart מאפשר לסדר את המוצרים בחנות על פי קטגוריות באמצעות תפריט הגדרות -> הגדרת סדר מוצרים. עם זאת, לעיתים קרובות רוצים להציג את המוצרים לפי סדר ידני שנקבע מראש. לדוגמה, אם יש מוצר שמעוניינים להבליט אותו או שיש עליו מבצע חם, עדיף שהוא יהיה למעלה... על מנת לקבוע מיון ידני, יש להיכנס שוב ללשונית "הגדרת סדר מוצרים" ולבחור באפשרות "סדר / מיקום" כאפשרות ברירת המחדל.

 כעת כל פעם כאשר ניגש לרשימת מוצרים בקטגוריה מסוימת, נוכל לקבוע בעבורה סדר באופן ידני באמצעות מתן מספר לכל מוצר, ולאחר מכן לחיצה על האייקון "שמור מיון". המוצרים יוצגו לפי סדר עולה של המספרים (המוצר שמספרו 1 יוצג ראשון, זה שמספרו 2 יוצג שני, וכך הלאה...) 

 

 
הערה טכנית :

אם אתם משתמשים בגרסה 2 של Virtuamart, עליכם להחליף את הקובץ administrator/components/com_virtuemart/models/product.php

בקובץ שמכיל את הקוד הזה.
 

ממשק ניהול בעברית 

לסיום, מצורפים קבצי תרגום שיהפכו את פאנל הניהול של החנות לעברית. יש להתקין אותם בתיקיה Administrator -> language -> he-IL 

את קבצי התרגום של החלק הקדמי יש להתקין בתיקיה he-IL  בתוך התיקייה Language.  


לסיכום
 

באמצעות מספר צעדים פשוטים אשר ניתן לבצע תוך כמה דקות, ניתן להפוך את הניהול של חנות Virtuemart להרבה יותר ידידותי ונוח גם עבור משתמשים חדשים בג'ומלה. 

 

עליך להירשם כדי להוסיף תגובות

nirit

נירית אקרמן - WinWeb מעצבת ובונה אתרים בג'ומלה.
אתר המחבר/ת: http://www.winweb.co.il