אחרי שבמשך למעלה מיממה נותרתי ללא אפשרות להתחבר לצד האחורי של האתר, חיפוש של כמה שעות טובות בגוגל הניב בסופו פתרון, אך מכיוון שרוב המדריכים הם בשפה האנגלית שלא בהכרח ידועה לכולם... החלטתי לכתוב מדריך בעברית לתועלת הציבור.

נגישות אינטרנט

רבות דברו על נפלאות ג'ומלה 3. אני בחרתי לדבר היום על אחד הנושאים הכמעט לא מוזכרים בגומלה 3 הוא נגישות.

כאשר החלו לעבוד על ג'ומלה 3, המפתחים (לדעתי האישית) עשו עבודת קודש בנושא הנגישות. בייחוד כיום, לאחר כניסת החוק לנגישות בארץ. כל כך שמחתי לגלות שפאנל הניהול של ג'ומלה 3 הוא נגיש לחלוטין. אין שימוש לא הכרחי בטבלאות, ישנה הפרדה בין תוכן לתצוגה, מבנה בעל הִיֵרַרכִיָה ברורה וסידור הגיוני של האתר, שמירה על ניגודיות של צבעי רקע וצבעי טקסט, גדלי טקסט קריאים, מבנה גמיש, ללא שימוש בתמונות טקסט.ניווט בעזרת המקלדת בלבד, פוקוס מודגש ועוד.. היום אתם יכולים להציע מערכת ניהול מצויינת ונגישה לכל לקוח.

ג'ומלה מותאם למוביילנושא התאמת אתרים לסלולר כבר הפך לדבר שבשגרה. צורך הכרחי כמעט בכל אתר חדש שמעלים לאוויר ובכל אתר קיים שניתן לגשת אליו ממסכי מחשב בלבד.

היום, אתר לא צריך להיראות טוב רק במסכי מחשב, אלא גם בטאבלטים ובסמארפונים. אתר הינו רספונסיבי אם ביכולתו "להסתגל" לרזולוציות המסך של המשתמש.

גם לי נמאס מפונט אריאל! eironwebמכירים את זה שלפעמים נדמה לכם שכל האתרים בעברית נראים אותו הדבר? שוב פעם פונט אריאל בשחור או בלבן על רקע צבעוני. זה משעמם ונמאס.

באנגלית אפשר להשתולל עם Google Web Fonts בעיקר אם אתם עובדים עם Gantry, אבל בעברית ההיצע דל וההטמעה מסובכת.

לרוב אנחנו מסתפקים באריאל או שאת הכותרות אנחנו כותבים בפונט אחר שקיים אצלנו במחשב ושומרים כתמונה.

שלום לכולם

לאחרונה התחלתי בתהליך של שדרוג אתרים ישנים שנבנו עם ג'ומלה 1.5 לגרסה העדכנית של ג'ומלה 3.1.

יש לכך סיבות רבות אולם העיקרית שהן, אבטחת מידע. ישנן חברות אחסון, שיבקשו מכם לשדרג ולא, לא יאפשרו גישה לאתרי 1.5 עקב היותם פריצים יחסית.