אחת מן התכונות היפות של מערכת ג'ומלה היא השימוש הגמיש במודולים. כשנוסיף מודול חדש נראה שישנם סוגים שונים של מודולים שאפשר  להוסיף. לכל מודול צריך לקבוע מיקום (POSITION) ולקבוע באיזה דפים הוא יופיע (MENU ASSIGNMENT).

את זה כולנו יודעים, אך בעבודתי השוטפת נתקלתי במקרים בהם הייתי צריכה לשייך מודול לדף ספציפי, ומכיוון שדף זה לא היה מחובר לתפריט, הוא לא הופיע ב-MENU ASSIGNMENT, ולכן לא יכולתי לחבר אליו את המודול.

 

כמובן שיכולתי לקשר דף בודד זה לתפריט ואז לשייך את המודול הרצוי לדף זה, אך מה קורה כשיש 100 דפים כאלה? לשייך כל אחד מהם לתפריט זו משימה זוללת זמן וגם כפי שנראה בהמשך – מיותרת.

אפשר לשייך את 100 הדפים הללו לקטגוריה ראשית שאותה נחבר לתפריט, ואז המודולים של הקטגוריה הראשית יעברו בירושה לדפים שמשוייכים לקטגוריה. אך מה אעשה אם ברצוני להציג מודול שונה לכל דף כזה?

הפתרון נמצא בהרחבה (חינמית) שנקראת ADVANCED MODULE MANAGER.

הרחבה זו מעצימה מאוד את יכולות המודולים בג'ומלה, ומאפשרת לנו לקבוע איזה מודול יופיע באיזה דף מבלי צורך לחבר את אותו הדף לתפריט. לאחר שנתקין את ADVANCED MODULE MANAGER, נראה שבכל מודול יש מלבד המיקומים הרגילים של התפריט גם כתובת URL (מסומן בירוק בהיר בצילום המסך) שאותה יכולים להכניס ולעשות INCLUDE כדי להגדיר שהמודול הזה יהיה בדף הספציפי הזה.

באופן זה אפשר אפשר לתת לכל אחד מ-100 הדפים שדיברנו עליהם קודם מודול שונה למרות שכולם מחוברים לאותה הקטגוריה ולמרות שהם אינם מחוברים לתפריט.

ADVANCED MODULE MANAGER יעיל גם למקרים נוספים, לדוגמא: אם יש לנו אינדקס שבו הגולש מעלה דרך טופס נתונים לאתר, הנתונים נקלטים בדף מסויים באתר, אך מכיוון שזה דף שהגולש יצר, אין לנו דרך לדעת מראש מהי אותה כתובת של אותו דף. אז איך נציג שם את המודול שאנו רוצים להציג?

גם לזה יש פתרון. ב-ADVANCED MODULE MANAGER ישנה אפשרות להקליד ב-URL  גם כתובת חלקית של דף, כלומר אפשרי לתת את כתובת הדף מבלי הסיומת של ה-ID  שאותו גולש יצר. לדוגמא, נרשום את הכתובת           =http://www.test.co.il/?pid=108&sid

במקום                                    50=http://www.test.co.il/?pid=108&sid

נשמיט את מספר ה-ID  מסוף הכתובת, וכך המודול יוצג בכל אותם דפים שיש להם את אותה הקידומת.

אני מצאתי את ההרחבה הזו של המודולים שימושית מאוד ומקווה שתעזור גם לכם בבניית אתרים שהם קצת יותר מורכבים.

תגובות   

0 #2 בניית אתרים - אורן וסרשפרונג 2015-09-10 22:43
בלינק של השם שלי שמתי קישור לאתר אופניים חשמליות. תראה אתר שבו מודולים נכנסים בתוך התוכן באותו דיב של הכותרת. ללא הרחבות, ללא CCK, רק בניית תבניות לתוכן, למודולים ולמעשה לכל מה שזז בג'ומלה.
0 #1 בניית אתרים - אורן וסרשפרונג 2015-09-10 22:38
הרחבה מיותרת.
הרי במצב כזה נפתח פתח לאי אחידות באתר.
ככל הנראה ימצא דף שעונה להתאמה אבל לא בא לנו עליו...
אבל הכי קריטי במיוחד באתר ג'ומלה זה התוספת זמן בעיבוד שרת.

עליך להירשם כדי להוסיף תגובות

nirit

נירית אקרמן - WinWeb מעצבת ובונה אתרים בג'ומלה.
אתר המחבר/ת: http://www.winweb.co.il